Mobilon Nedir?

Bugüne kadar görmüş olduğunuz tüm network işlerinden daha çok güven veren bir iş hakkında bilgi aktaracağım. İşimizin adı Mobilon. Kimdir bu Mobilon önce bu konuya değinelim. Mobilon mobil medya adı altında Konya Selçuklu’da kurulmuş bir reklam ve bilişim şirketidir.

Peki, Mobilon nedir, nasıl çalışır diye soracak olursak; Mobilon AppleStore ya da Google Play Store üzerinden telefonumuza indirdiğimiz bir uygulamadır.

Mobilon’u Cep Telefonumuza İndirdiğimizde Nasıl Kazanç Sağlarız?

Uygulamamızı açtığımızda uygulama menüsünde bulunan saatlik “bonus” kısmına tıklarız ve saatlik bonusumuzu alırız. Burada 0.5 kuruş kazanırız.  Ardından “soru-cevap” kısmına gireriz ve iki adet soruyu cevaplamamız gerekiyor. Bu soruları doğru cevaplamamız gerekiyor çünkü bunlardan da 0.5 kuruş kazanırız. Şunu da belirteyim, doğru cevaplamazsak aksi takdirde 0.5 kuruş kaybetmiş oluruz.

Bu işlemleri yaparken sistem bize otomatik olarak video reklam ve foto reklam çıkartıyor. Bu videoları da izlediğimizde 0.20 kuruş kazanırız. Bu işlemleri tamamladığımızda toplamda 0.40 kuruş kazanmış oluruz. Bu işlemi de saatte bir defa yapma hakkımız var. 24 saat tıklayabiliriz. Burada kazancınızı belirlemek tamamen size kalıyor. İsterseniz 15 saat tıklayıp aylık 180 TL kazanabilirsiniz. Bu işlem sürekli para kazandığımız kısımdı. Tabi ki de bununla sınırlı değil.

Ek Olarak Gelir Kapılarımız Mevcut

Şimdi de onarla göz atalım. Uygulama içerisinde otobüs ve uçak bilet satış kısmı mevcut. Buradan ne kadar kazanç sağlarız bir de onu inceleyelim. Otobüs bileti sattığımızda ya da kendimiz için satın aldığımızda hesabımıza toplam tutarın %4’lük kısmı kazanç olarak yansır. Uçak bileti sattığımız ya da kendimiz satın aldığımızda; yurt içi uçuşlarda bilet başı 3.5 TL, yurtdışı uçuşlarda ise 20 TL hesabımıza yansıtılır.

Sonrasında otel rezervasyonunda ne kadar kazanırız derseniz; otel rezervasyonunda da tuttuğunu otel odası için ödediğiniz toplam tutarın %4’lük kısmı kazanç olarak hesabınıza eklenir. Otel rezervasyonun alt kısmında bulunan “a file in marketing” kısmından nasıl bir kazanç sağlarız? Bu sekmenin içerisinde bulunan anlaşmalı firmaların online siteleri üzerinden alışveriş yaptığınızda yine toplam tutar üzerinden anlaşma yüzdesi kadar kazanç sağlarız. Onları da şu şekilde inceleyelim.

Watsons’tan alışveriş yaptığınızda %7,5, D&R’dan alışveriş yaptığınızda %3, Koçtaş’tan alışverişte %1,90, Puma’dan %4,00, Teknosa’dan %1 ek kazanç sağlarız.

Bir de yol yardım sigortamız mevcut. Yol yardım sigortası ücreti 100 TL’dir. Satış sonrası 25 TL kazanç sağlarız ve bu gelirlere ek olarak çiçek siparişi, fatura ödeme, gayrimenkul satışı bulunmaktadır. Bunların hepsi tam aktif değil fakat yakın bir zamanda hepsi aktif birer gelir kapısı olarak sunulacak bizlere.

Ve Şirketimizin Yeni Geliştirdiği Video Bulun Projesi Var. Nedir Bu Video Bulun Projesi?

Youtube mantığı ile çalışan video izleme platformudur. Peki, nasıl para kazanacağım derseniz çok basit. Youtube’da siz izliyorsunuz, kanallar kazanıyor. Burada tam tersi. Siz izliyor, yine siz kazanıyorsunuz. Yani video izledikçe video içerisindeki reklamları izledikçe hesabınıza gelir ekleniyor.

Peki, Mobilon İçin Kayıt Olmamız ve Bir Ücret Ödememiz Gerekiyor Mu?

Uygulama içerisine girdiğinizde öncelikle kayıt olmanız gerekir. Cep telefonunuz, adınız vs. bunlarla kayıt işlemimiz tamamlandıktan sonra bir hafta ücretsiz bu uygulamayı deneyebiliriz. Denediniz ve para kazanmaya artık karar verdiniz.

O zaman uygulama içerisindeki organizasyon kısmından sisteme daha önce kayıt olmuş bir arkadaşınızın referans kodu ile kayıt oluruz. Ve sistem size otomatik olarak bir referans kodu verir. Bu kod artık sizin referans kodunuzdur. Sonrasında referans kodunun altında şirketimizin IBAN numarası çıkar ve size hangi banka uygunsa 349 TL olan ödemenizi gönderebilirsiniz. Açıklama kısmına size verilen referans numaranızı yazmayı kesinlikle ve kesinlikle unutmayınız. Çünkü bu önemlidir.

Peki, bu 349 TL bizden neden alınıyor derseniz, şirketimiz network marketing mantığı ile büyümeyi kendine hedef seçmiştir.

Peki, Benden 349 TL Neden Alınıyor?

Ben kazandıktan sonra bu para benim bakiyemden düşse olmaz mı diye düşünebilirsiniz. Bu iş network sistemli bir iş olduğu için sizden alınan bu ücret 15 üst kolunuza prim olarak dağıtılıyor ve adınıza vergi ödeniyor. Şirket bu ücreti cebinizden karşılasa sizin adınıza ve siz kazandıklarınızdan şirkete ödeseniz aslında problem olmaz. Ama şirket sizden 399 TL kazanacağım diye taahhüt almıyor. Yani siz 349 TL kazanmadan işi bırakırsanız şirket sizin adınıza dağıtılan prim ve vergiyi peşin ödediği için zarar etmiş olacak. Kullanıcı işi bıraktığı için ödediği vergiyi ve parayı diğer üyelerden geri alamayacak. Buna istinaden şirketimizin belirli bir düzeni var ve bu düzen bu şekilde korunmaktadır.

Peki, Benden Prim Kazanıldı Ben Prim Kazanabilecek Miyim?

Tabi ki de. Network mantığının en güzel yanı kazan kazandır mantığıdır. Siz kendi kolunuza bağladığınız her kişiden 20 TL prim kazanacaksınız. Siziniz kolunuz da kendisine bir kişi bağladı diyelim 20 TL yine siz prim kazanacaksınız.  Bu böyle 5.derinliğinize kadar devam edecek ve ilk alt alta 5 kolunuzda 20 TL 6 ile 10. Derinlik kollarınızda 10 TL, 11 ile 15.derinliğinizde 5 TL prim kazanmış olacaksınız.

Fakat bu derinlikte fotoğrafta gördüğünüz gibi birkaç kural bulunmaktadır. Birinci ve ikinci derinliğinizden prim kazanabilmeniz için herhangi bir şart yoktur. Fakat üçüncü ve diğer derinlikler için durum değişim gösterir. 3.derinliğinizden prim kazanabilmeniz için kendinize bağlı 4 kişi olması gerekir. Dördüncü derinlikten prim alabilmek için size bağlı 5 kişi, 5.derinlikten prim alabilmek için 6 kişi, 6 7 8.derinlikten prim alabilmek için 7 kişi, 9 10 11.derinlikten prim alabilmeniz için 8 kişi, 12 ve 13. derinlikten prim alabilmek için 9 kişi, 14 ve 15.derinlikten de prim alabilmeniz için size bağlı 10 kişi olması gerekmektedir.

Anlatmış olduğumuz bu primler için bir de gelin ufak bir hesap yapalım. Kendi kolunuza 6 kişi ile bir ekip kurdunuz ve ekip arkadaşlarınızla kendilerine 6’şar kişilik ekip kurmasını öğrettiniz. Kendi kolunuzda olan arkadaşlarınızdan 6×20= 120 TL kazandınız. Bu 6 arkadaşınız da kendi koluna 6 ekip arkadaşı oluşturdu 6×6= 36 siz burada toplam 720 TL prim kazanmış oluyorsunuz ve bu diğer arkadaşlarınız da kendilerine 6 kişilik ekip arkadaşı buldu diyelim 36×6= 216 kişilik bir ekibe sahip oldunuz ve toplamda tam 4320 TL prim kazandınız.

Bu daha 3.alt kolunuz. Bir düşünün kazanacağınız miktarı. İşimizi büyüttüğümüzde pasif gelir diye bir gelirimiz daha var onu anlatmıyorum. Onu işe girdiğinizde siz araştırın çünkü verdiğiniz emeğin karşılığı orada sizi bekliyor olacak.

Arkadaşlar beni dinlediniz çok teşekkür ederim. Size birkaç sorum olacak. Basit ama sizlerden samimi cevap vermenizi istiyor olacağım. İlk başta duyduğunuz 0,40 kuruş basit geldi değil mi? Evet, bana da öyle gelmişti.

Şimdi, 349 TL Sizce Riske Atılıp Yatırım Yapılabilecek Bir Para Mı? Öyle Değil Mi?

Bana soracak olursanız bu iş için kaçırılmayacak bir fırsat ve çok cüzi bir miktar. Emek verdiğinizde ne kadar güzel miktarlarda para kazanabileceğimizi beraber gördük umarım. O zaman şimdi karar verme zamanı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir